ریستارت آیفون هنگ کرده

ریستارت آیفون هنگ کرده

اگر قبلاً از یک آیفون قدیمی‌تر استفاده می‌کردید و اکنون آیفون ۷ دارید، و تا به حال آن را ری‌استارت (Restart) نکرده‌اید، انجام این کار شاید برایتان کمی گیج کننده باشد. روش انجام آن از پایه تغییر نکرده، اما اگر به آن روش قدیمی عادت کرده باشید و بخواهید از همان دستورالعمل بر روی آیفون ۷ استفاده کنید، بلافاصله متوجه می‌شوید که دیگر چنین روشی ممکن نیست. ولی نگران نباشید، ما در این مطلب قصد داریم روش ری‌استارت کردن آیفون را به شما نشان دهیم و بگوییم که اگر گوشی شما قفل کرده است چگونه می‌توانید آن را مجدداً راه‌اندازی کنید. علاوه بر این با ما همراه باشید تا تفاوت ری‌استارت، ریست نرم و فکتوری ریست را به شما توضیح دهیم.

چگونه آیفون را ری‌استارت کنیم (ریست نرم)
ساده‌ترین روش برای راه‌اندازی مجدد آیفون، معکوس کردن فرآیند روشن کردن دستگاه است. این روش معمولاً با عنوان ریست نرم (Soft Reset) شناخته می‌شود، یعنی با این کار داده‌ای را از دست نمی‌دهید و چیزی از روی دستگاه پاک نمی‌شود. بهترین زمان برای استفاده از این روش زمانی است که دستگاه از حالت معمول کندتر شده، اپلیکیشن‌ها باز نمی‌شوند یا به خوبی کار نمی‌کنند، و یا این که مشکلات جزئی دیگری رخ داده است، اما دستگاه همچنان پاسخگوی دستورات کاربر می‌باشد.

reset iphone
reset iphone

۱. دکمه‌ی Sleep/Wake را فشار دهید و نگه دارید تا اسلایدر Slide to Power Off ظاهر شود. در آیفون ۶ و مدل‌های جدیدتر، این دکمه در سمت راست گوشی قرار دارد. اما در آیفون SE و 5S و مدل‌های قدیمی‌تر، دکمه‌ی مذکور در بالا جای گرفته است.
۲. اسلایدر را بگیرید و به سمت راست بکشید.
۳. بعد از این که دیگر چیزی روی صفحه وجود نداشت و نمایشگر سیاه شد، دوباره دکمه‌ی Sleep/Wake را فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی اپل ظاهر شود.

force reset
force reset

 

روش دیگری که برای راه‌اندازی مجدد آیفون آزمایش می‌شود به گفته‌ی وبسایت رسمی اپل Force Restart یا «راه‌اندازی مجدد اجباری» نام دارد. در صورت استفاده از این روش هم داده‌های مهم از دست نمی‌رود. اگر آیفونتان قفل کرده و واکنشی نشان نمی‌دهد، باید به Force Restart متوسل شوید. برای مثال زمانی که نمایشگر آیفون سیاه می‌شود، صفحه قفل یا دستگاه در هنگام راه‌اندازی دچار اشکال می‌گردد، می‌توانید از این روش استفاده کنید.

روش استفاده از Force Restart در آیفون ۷ و ۷ پلاس نسبت به آیفون‌های قدیمی‌تر متفاوت است. آیفون‌های جدید به جای دکمه‌ی قدیمی هوم از حسگر هوم/تاچ آیدی بهره می‌برند که برای راه‌اندازی Force Restart کاربردی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *